Kontrolér DDJ SB-3 vs Pioneer Mixtrack PRO 3: cena, recenzia, porovnanie, Serato, Traktor, Virtual DJ

Konzola (kontrolér) od Pioneer DDJ SB-3 a Numark Mixtrack PRO 3: Aký je rozdiel, recenzia, skúsenosti, cena?

Ako sme sa zaoberali porovnaním najlacnejších konzol od Pioneer a to vývojom Pioneer DDJ SB-1, Pioneer DDJ SB-2 a Pioneer DDJ SB-3 – konkrétne posledné dve v tomto článku. Tak isto sa vyvíjala aj konzola značky Numark. Začalo to produktom Numark Mixtrack PRO 1, pokračovalo dvojkou a teraz je už možné kúpiť asi len Numark Mixtrack PRO 3, ktorá by mala byť očistená od všetkých chýb predošlých produktov. Jedná sa o kontrolér s vlastnou zvukovou kartou, takže veľmi cenovo zaujímavá voľba pre začínajúcich DJov. 

Pri výbere konzoly sa treba určite zaoberať vlastnosťami, cenou a recenziami.

Pioneer DDJ SB-3 vs Numark Mixtrack PRO 3: Cena

Obaja rivali sú veľmi silné značky, no predsa Pioneer však svojou povesťou na trhu vyhráva viac. To sa odrazí samozrejme aj na cene. Pionieer DDJ SB-3 nájdete ho  ku dňu písania tejto recenzie 12. 12. 2018 v internetovom obchode MUZIKER.SK za cenu 260€ v tomto odkaze. Čo sa týka Numarku Mixtrack PRO 3, cena sa pohybuje okolo 190€, čo je veľmi prijateľné.

pokračujeme porovnanie Pioneer DDJ SB-3 a Numark Mixtrack PRO 3

Rozmery a obal

Pionieer DDJ SB-3 má rozmery 482.6 × 272.4 × 58.5 mm a jeho hmotnosť je 2,1 kg. Možné je na ňu kúpiť aj polyesterový obal. Pridávam odkaz. Obrázok nájdete v predchádzajúcom článku. Rozmery Numarku máme 550 x 239 x 49 mm, takže je o kúsok väčší na dĺžku a kratší na šírku. Váha je 1,5 kg. Numark má k dispozícií pevnejší obal z plastu. Viac obrázkov a cenu nájdete tu.

Kontrolér DDJ SB-3 vs Mixtrack PRO 3: Porovnanie vlastností

Tak v porovnaní musím určite vyzvihnúť konzolu od značky Numark. Mixtrack Pro 3 ako vidíte na obrázku vyššie má pevnejší obal a tú istú cenu ako sa kedysi predával Numark Mixtrack PRO II Vám firma stále ponúka nové funkcie na konzole. Najviditelnejšiou z nich je asi posúvanie pesničiek pomocou dotyku. To veľmi uľahčí presúvanie sa v Tracku na miesto, ktoré chcete Vy veľmi rýchlo. Pitch Fader je väčší, takže môžte zrýchľovať a spomalovať pesničku vo väčšiom rozsahu. FX efekty sú riešené podobne. Pri Numark Mixtrack Pro 3 nevidím prepínanie na DECK 3 a 4. Nevýhodou je aj ľavý CUE a PAUSE/PLAY. Je na opačnej strane ako býva pri ostatných konzolách a playeroch. Je to ale sila zvyku.

Pioneer DDJ SB-3 vs Numark Mixtrack PRO3: Driver, Serato, Virtual DJ, Traktor mapovanie

Je veľmi dôležité, cez aký softvér najradšej hrávate. Podľa toho sa väčšinou rozhodujete aj pri výbere konzoly. Najznámejšie sú od Serata, Virtual DJa a Traktor. Konzoly tento softvér aj s Driverom (ovládačom) dodávajú ku kontrolérom. Jedná sa o prepojenie konzoly s Vaším PC. POZOR! Tieto ovládače fungujú len určitý čas a potom sú spoplatnené. Pokiaľ konzola nepodporuje od výroby softvér, ktorý ste si vybrali, je potrebné túto konzolu ručne vo Vašom softvéri Namapovať (prideliť každému tlačítku určitú funkciu). Na internete sa však dajú nájsť aj vopred namapované súbory, ktoré len nahráte do adresára Vášho PC a spojazdníte tak svoju konzolu. To sa síce ľahko píše, ale zaberie Vám to niekedy dosť času. Ale je to jediná možnosť pokiaľ sa chcete vyhnúť plateným verziám.

Kontrolér DDJ SB-3 vs Pioneer Mixtrack PRO: Recenzie a skúsenosti

Jednou z najčastejších vecí, ktorá sa opotrebuje na týchto konzolách sú Faderi. Niekedy sa dajú prilepiť a vymeniť za nové a niekedy nie. Ďalej treba určite Fadery čistiť liehom alebo tekutinou na to určenou. Pridám video. Aké skúsenosti máte Vy? Podeľte sa s nami v komentoch 🙂